Dział II
Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne
Rozdział 8
Zakończenie postępowania
Art. 265
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
1. Zamawiający nie później niż w terminie 30 dni od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia przekazuje do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia zawierające informację o wynikach tego postępowania.
2. Zamawiający może w ogłoszeniu, o którym mowa w ust. 1, oznaczyć niektóre informacje jako nieprzeznaczone do publikacji, jeżeli ich ujawnienie w treści opublikowanego ogłoszenia mogłoby utrudnić egzekwowanie prawa lub w inny sposób byłoby sprzeczne z interesem publicznym, mogłoby zaszkodzić uzasadnionym interesom gospodarczym konkretnego wykonawcy lub mogłoby negatywnie wpłynąć na uczciwą konkurencję pomiędzy wykonawcami.
1. Obowiązek przekazania ogłoszenia. Ogłoszenie o wynikach postępowania jest obowiązkowo przekazywane do publikacji zarówno w przypadku zawarcia umowy w sprawie zamówienia, jak i unieważnienia postępowania. Obojętny jest także tryb udzielenia zamówienia. Nie ma również znaczenia, czy wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia wymaga publikacji ogłoszenia.
2. Termin. Zamawiający jest obowiązany przekazać ogłoszenie o wynikach postępowania do publikacji UPUE nie później niż w ciągu 30 dni po zawarciu umowy lub unieważnieniu postępowania.
3. Odstąpienie od publikacji niektórych informacji. Stosownie do art. 265 ust. 2 Pzp można odstąpić od publikacji niektórych informacji, jeżeli ich ujawnienie mogłoby utrudnić egzekwowanie prawa lub w inny sposób byłoby sprzeczne z interesem publicznym, mogłoby zaszkodzić uzasadnionym interesom gospodarczym konkretnego wykonawcy lub mogłoby negatywnie wpłynąć na uczciwą konkurencję pomiędzy wykonawcami. W takim wypadku, przekazując ogłoszenie o wynikach postępowania do publikacji UPUE, należy oznaczyć te informacje jako nieprzeznaczone do publikacji.
Informacje, których ujawnienie mogłoby utrudnić egzekwowanie prawa, to w szczególności informacje prawnie chronione, takiej jak informacje niejawne, dane osobowe oraz informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje, których ujawnienie w inny sposób byłoby sprzeczne z interesem publicznym, obejmują przede wszystkim informacje niejawne. Do informacji, których ujawnienie mogłoby zaszkodzić uzasadnionym interesom gospodarczym konkretnego wykonawcy lub mogłoby negatywnie wpłynąć na uczciwą konkurencję pomiędzy wykonawcami, należy zaliczyć informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawcy.